Bajkowe stylizacje – z tego się nie wyrasta!

Bajkowe stylizacje – z tego się nie wyrasta!

Dzieciństwo to beztroski czas, pełen przygód i historii, do których każdy z nas chętnie wraca pamięcią. Z tym okresem kojarzą nam się też bajki – niesamowite opowieści, przenoszące nas na chwilę do innego, fascynującego świata. Szanse na to, aby powrócić do młodzieńczych lat daje nam także moda, poprzez ubrania z uroczymi księżniczkami albo sympatycznymi postaciami z kreskówek. Bajkowe stylizacje to opcja, którą mogą wybrać również dorośli, tylko jak je nosić, żeby wyglądać stylowo, a nie infantylnie?

Lata minęły, a my sięgamy po nieco poważniejszą literaturę przed snem. W dodatku – w przeciwieństwie do bajek – musimy czytać ją sobie sami. Czy jednak te opowieści zarezerwowane są wyłącznie dla najmłodszych? A może u starszego odbiorcy nie wywołują już tych samych emocji? Przyznajmy się szczerze, dalej nas bawią, a ich bohaterów wciąż darzymy sympatią. Po prostu – z bajek się nie wyrasta! Dlatego nie bójmy się wykorzystywać tych motywów w codziennych stylizacjach.

Sto lat Myszce Miki

Obserwując sklepowe witryny nasz wzrok przykuwają ubrania z dobrze nam znanymi bohaterami, a niewątpliwą gwiazdą ostatnich kolekcji jest Mickey Mouse, czyli Myszka Miki. Ta sympatyczna, animowana postać została stworzona przez Walta Disneya w 1928 roku, a sam legendarny twórca bajek użyczył jej swojego głosu. Cztery lata później Disney otrzymał Oscara za kreację tej postaci, a Myszka Miki na zawsze skradła serca widzów i stała się ikoną. – Myszka Miki w zeszłym roku hucznie obchodziła 90. urodziny, dzięki czemu w ostatnim czasie możemy jeszcze lepiej dostrzec jej obecność w modzie. Koszulki, bluzy czy dodatki z tą postacią na dobre zagościły w sklepach i nic nie wskazuje na to, aby miały je opuścić. To świetna okazja, żeby zrobić im miejsce w naszej garderobie! – tłumaczy ekspertka sieci sklepów KiK.

Kreskówkowe motywy w stylizacjach

Bardziej zachowawczy w modowych wyborach mogliby zadać pytanie: czy ubrań
z postaciami z kreskówek nie powinny nosić jedynie dzieci? Nic bardziej mylnego! – Moda nie uznaje ograniczeń wiekowych, można się nią dowolnie bawić, wyrażając jednocześnie swoje nastroje i emocje. Do naszych codziennych stylizacji możemy więc śmiało przemycać kreskówkowe motywy, które sprawią, że taki zestaw z pewnością nie będzie nudny
– przekonuje ekspertka marki KiK. Gdy ktoś zarzuci nam infantylność, zaproponujmy mu by sam spróbował bajkowej stylizacji – poprawa samopoczucia i nabranie dystansu do świata gwarantowane!

Jak nosić bajkowe ubrania?

Jak więc nosić kreskówkowe ubrania, kiedy nie załapujemy się już nawet na przedszkolną grupę starszaków? – Warto próbować łączyć luz z elegancją. Dobrym wyborem może być koszulka z Myszką Miki lub jego uroczą dziewczyną Mini w zestawie z elegancką marynarką – radzi specjalistka KiK. Natomiast w sportowych stylizacjach bajkowe motywy sprawdzą się idealnie – bluza z wizerunkiem ulubionego bohatera może dodać nam super mocy na siłowni, a dres z elementem przypominającym nam dziecięce lata sprawi, że leniwa niedziela będzie jeszcze przyjemniejsza. Co, jeśli koszulka lub bluza z myszką czy inną postacią z bajek to dla nas za dużo? – Jeśli nie czujemy się komfortowo w ubraniach z bajkowymi motywami, możemy spróbować nosić jedynie kreskówkowe dodatki. Torebka, plecak, zegarek albo broszka z takim wzorem z pewnością urozmaici naszą stylizację – radzi stylistka KiK.

Czas na wiosenne zmiany!

Wiosna to najlepszy czas na poczucie pozytywnej energii, luzu i radości do życia. Kto, jak nie właśnie bohaterowie bajek, reprezentuje taką postawę? Spróbujmy więc przemycić trochę tego bajkowego nastawienia do naszych codziennych stylizacji – kto wie, może dzięki temu spotkają nas równie niesamowite przygody?