Angielski dla przedszkolaków – jak przekonać dziecko do nauki?

nauka angielskiego

Nauka języków obcych jest obecnie jedną z najlepszych inwestycji w samorozwój i edukację dziecka. Znajomość angielskiego otwiera drzwi na świat. Umożliwia łatwiejsze podróżowanie w różne zakątki świata, podjęcie studiów na najlepszych zagranicznych uczelniach czy wreszcie możliwość znalezienia satysfakcjonującej pracy. Jak zatem przekonać dziecko do nauki? Podpowiadamy.

Nauka języka powinna sprawiać dziecku przyjemność

Wszystkie prowadzone do tej pory badania dowodzą, że aby mózg mógł się uczyć, potrzebuje przyjaznego otoczenia. Zrelaksowane dziecko będzie przyswajało wiedzę o wiele szybciej i prościej. Inaczej będzie w przypadku, kiedy stres i inne negatywne bodźce będą zakłócały cały proces. Aby zachęcić dziecko do nauki i stworzyć mu optymalne warunki do niej, zapewnijmy mu ciekawe zajęcia w atmosferze szacunku i zaufania.

Angielski dla przedszkolaków w Józefosławie będzie skuteczny wtedy, kiedy wykorzystamy przy tym naturalne zdolności i zainteresowania dzieci. Świetną okazją do poznawania nowych słówek będzie wspólny spacer czy wycieczka do ogrodu zoologicznego, lasu czy muzeum. Wystarczy nazywać każdy mijany obiekt czy zwierzęta najpierw po polsku, a następnie słowa te przetłumaczyć na język obcy. Dla dzieci jest to wspaniała zabawa i świetny sposób na pierwszą styczność z językiem obcym.

Nauka metodą małych kroków

Angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym w Józefosławie będzie efektywny wtedy, kiedy małe pociechy będą miały możliwość skupienia się. Perfekcyjnie zapamiętują również słownictwo podawane w małych ilościach. Zamiast więc urządzać w domu godzinne lekcje raz dziennie, możemy zrobić plan zakładający przekazywanie nowych informacji w tak zwanym międzyczasie.

Aby zainteresować malucha nowym słownictwem, możemy wykorzystywać codziennie sytuacje. W momencie ubierania się, porannej toalety czy przy podawaniu mu posiłku nazywajmy poszczególne rzeczy po angielsku, zamiast po polsku. Wtedy proces nauki będzie o wiele przyjemniejszy.