Microsoft został jednym z Głównych Partnerów wydarzenia Warszawa Wraca do Szkoły

Lipiec 11, 2017 3:09 pm

Po raz kolejny jednym z Głównych Partnerów eventu Warszawa Wraca do Szkoły został Microsoft.

Microsoft, dziecko Billa Gatesa i Paula Allena, stanowi jedno z największych przedsiębiorstw w branży technologii informacyjnych. Największą rozpoznawalność przyniosły mu: systemy operacyjne MS-DOS, Microsoft Windows oraz Microsoft Office.

Początki Microsoftu sięgają 1975 roku. Pierwszym produktem, jaki przyniósł firmie duże pieniądze był DOS. To dzięki niemu Microsoft z małego przedsiębiorstwa stało się jednym z najpotężniejszych graczy w branży.

Pod koniec lat 90. Microsoft wprowadza jeden ze swoich flagowych produktów – pakiet biurowy Microsoft Office, będący zbiorem aplikacji takich jak Microsoft Word czy Excel.

Najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem związanym z Microsoftem jest Bill Gates, zajmujący przez kilka lat z rzędu miejsce najbogatszego człowieka na świecie, z czasem ustępując, ale nadal pozostając w czołówce. Gates wraz z żoną prowadzi od 1997 roku różne kampanie mające na celu umożliwienie dostępu do zasobów komputerowych dla ludzi w każdym zakątku świata. Ich fundacja czynnie wspiera akcje charytatywne, przekazując pieniądze na ogólnoświatowe programy edukacyjne czy programy ochrony zdrowia.

Microsoft posiada produkty skierowane dla firm, programistów i specjalistów IT oraz dla uczniów, studentów i nauczycieli. Dziś, w erze cyfryzacji, ciężko wyobrazić sobie dzień bez usług czy urządzeń Microsoft.

www.microsoft.com/pl-pl/