Fundacja KidZone

Fundacja KidZone Strefa Szczęśliwych Dzieci-1,5 miliona powodów, żeby pomagać!

W Polsce ok. 1 mln dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa. Ponad 500 tys. dzieci w Polsce nie dojada, blisko 450 tys. nie ma wszystkich podręczników, a blisko 600 tys. nie chodzi do dentysty z powodu biedy *

Co powinno mieć każde dziecko? Trzy posiłki dziennie, książki , zabawki, pieniądze na wycieczki szkolne, spokojne miejsce do odrabiania lekcji , chociaż kilka nowych ubrań i dwie pary pasujących butów. Możliwość zapraszania przyjaciół i świętowania urodzin. **

Dzieci, które nie mają dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju mają słabsze wyniki w nauce i gorszą sytuację zdrowotną. Ubóstwo dzieci to problem, który prędzej czy później dotknie nas wszystkich.***

U nas dzieci nie umierają z głodu. Ale co piąte nie ma dostępu do rzeczy i dóbr, które zapewniają im właściwe funkcjonowanie w grupie rówieśników i pozwalają zbudować poczucie własnej wartości. ****

 

*raport GUS
 ** Newsweek Polska
 ***Gazeta Wyborcza
 **** UNICEF

logo-fundacja-final2

Dzieci cierpią bardziej. Fundacja KidZone Strefa Szczęśliwych Dzieci powstała z potrzeby serca i chęci niwelowania negatywnych skutków biedy takich jak głód, utrudniony dostęp do edukacji i wypoczynku, wykluczenie społeczne.

Fundacja stawia sobie za cel pomoc najuboższym dzieciom w każdym z wymiarów niedostatku. We współpracy z Partnerami i Przyjaciółmi organizuje cykliczne akcje ukazujące problem biedy oraz mające na celu realną pomoc w danym wymiarze.

Najmłodsi są najsłabsi i najbardziej narażeni na ubóstwo- jest ich blisko 1,5 miliona! 1,5 miliona powodów, żeby pomóc. 1,5 miliona okazji do pomocy.

Fundacja KidZone Strefa Szczęśliwych Dzieci zaprasza-dołącz do nas!

 

Podaruj_Obiad_plakat

Warszawa wraca do szkoły edycja 2017

Wyprawka_Akcja-Charytatywna

26 sierpnia, w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Warszawa wraca do szkoły”. W ramach akcji charytatywnej „Wyprawka” przeprowadziliśmy wielką zbiórkę produktów szkolnych dla potrzebujących dzieciaków. Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy mnóstwo piórników, zeszytów, kredek oraz plecaków trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wiele osób przyniosło ze sobą elementy wyprawki szkolnej, książki, malowanki itp. Równie duża liczba osób zakupiła produkty na miejscu, przeznaczając je na wsparcie akcji. W zamian za dowolny produkt szkolny,przyniesiony na wydarzenie lub zakupiony na miejscu, każdy kto chciał wziąć udział w wydarzeniu otrzymał bezpłatny bilet wstępu.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom które wsparły nasz szczytny cel.  Dzięki waszemu wsparciu na twarzach potrzebujących dzieci pojawiły się szerokie uśmiechy!

Naszą akcję charytatywną wsparli również partnerzy wydarzenia Warszawa wraca do szkoły, a wśród nich przede wszystkim PILOT, Alexander, Piatnik, Rossmann oraz Super-Pharm. Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie!

Warszawa wita Święta

plakat-swiateczna_paka-_serce

10 grudnia upłynął pod hasłem wydarzenia „Warszawa wita Święta”.

Tego dnia Pałac Kultury i Nauki zamienił się w miejsce pełne atrakcji, niespodzianek i konkursów dla wszystkich zgromadzonych Gości, którzy mieli możliwość zrobienia zakupów świątecznych oraz mogli ciekawie spędzić czas z dziećmi.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności kupowanie prezentów często skłania do refleksji nad sytuacją materialną najbardziej potrzebujących osób. Wszystkie dzieci marzą, aby znaleźć pod choinką nowe gry i zabawki, jednak niestety nie wszystkie będą miały taką możliwość. Dlatego podczas wydarzenia „Warszawa wita Święta”, które odbyło się 10 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki zorganizowaliśmy wyjątkową akcję charytatywną „Świąteczna Paka”.

Wszystkie zebrane produkty- puzzle, gry, zabawki i wiele innych zostaną przeznaczone na gwiazdkowe prezenty dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Dziękujemy Wam za tak liczne wsparcie, zebraliśmy mnóstwo prezentów! Wasze wsparcie motywuje nas do dalszego działania i kolejnych akcji. Bądźcie z nami!  Dziękujemy również Partnerom wydarzenia- firmie Alexander oraz Dante za włączenie się w tą akcję.

paka1paka2wws1dzieci1dzieci

Warszawa wraca do szkoły!

Wyprawka_Akcja-Charytatywna

Podczas eventu „Warszawa wraca do szkoły” w ramach akcji charytatywnej „Wyprawka” przeprowadziliśmy wielką zbiórkę produktów szkolnych dla potrzebujących dzieciaków. Mnóstwo piórników, zeszytów, kredek oraz plecaków trafiło do jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej w Warszawie.

Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. W zamian za dowolny produkt szkolny, każdy kto chciał wziąć udział w wydarzeniu otrzymał bezpłatny bilet wstępu.

Bardzo dziękujemy każdemu kto wziął udział w akcji, dzięki temu wywołaliście uśmiechy na twarzach najbardziej potrzebujących dzieci!

wyprawka3wyprawka4wyprawka2wyprawka-wrzesien

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.