Fundacja KidZone

Fundacja KidZone Strefa Szczęśliwych Dzieci-1,5 miliona powodów, żeby pomagać!

W Polsce ok. 1 mln dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa. Ponad 500 tys. dzieci w Polsce nie dojada, blisko 450 tys. nie ma wszystkich podręczników, a blisko 600 tys. nie chodzi do dentysty z powodu biedy *

Co powinno mieć każde dziecko? Trzy posiłki dziennie, książki , zabawki, pieniądze na wycieczki szkolne, spokojne miejsce do odrabiania lekcji , chociaż kilka nowych ubrań i dwie pary pasujących butów. Możliwość zapraszania przyjaciół i świętowania urodzin. **

Dzieci, które nie mają dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju mają słabsze wyniki w nauce i gorszą sytuację zdrowotną. Ubóstwo dzieci to problem, który prędzej czy później dotknie nas wszystkich.***

U nas dzieci nie umierają z głodu. Ale co piąte nie ma dostępu do rzeczy i dóbr, które zapewniają im właściwe funkcjonowanie w grupie rówieśników i pozwalają zbudować poczucie własnej wartości. ****

 

*raport GUS
 ** Newsweek Polska
 ***Gazeta Wyborcza
 **** UNICEF

logo-fundacja-final2

Dzieci cierpią bardziej. Fundacja KidZone Strefa Szczęśliwych Dzieci powstała z potrzeby serca i chęci niwelowania negatywnych skutków biedy takich jak głód, utrudniony dostęp do edukacji i wypoczynku, wykluczenie społeczne.

Fundacja stawia sobie za cel pomoc najuboższym dzieciom w każdym z wymiarów niedostatku. We współpracy z Partnerami i Przyjaciółmi organizuje cykliczne akcje ukazujące problem biedy oraz mające na celu realną pomoc w danym wymiarze.

Najmłodsi są najsłabsi i najbardziej narażeni na ubóstwo- jest ich blisko 1,5 miliona! 1,5 miliona powodów, żeby pomóc. 1,5 miliona okazji do pomocy.

Fundacja KidZone Strefa Szczęśliwych Dzieci zaprasza-dołącz do nas!

 

Podaruj_Obiad_plakat

Wyprawka_Akcja-Charytatywna

Podczas eventu „Warszawa wraca do szkoły” w ramach akcji charytatywnej „Wyprawka” przeprowadziliśmy wielką zbiórkę produktów szkolnych dla potrzebujących dzieciaków. Mnóstwo piórników, zeszytów, kredek oraz plecaków trafiło do jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej w Warszawie.

Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. W zamian za dowolny produkt szkolny, każdy kto chciał wziąć udział w wydarzeniu otrzymał bezpłatny bilet wstępu.

Bardzo dziękujemy każdemu kto wziął udział w akcji, dzięki temu wywołaliście uśmiechy na twarzach najbardziej potrzebujących dzieci!

wyprawka3wyprawka4wyprawka2wyprawka-wrzesien

Warszawa wita Święta

              10 grudzień upłynął pod hasłem wydarzenia „Warszawa wita Święta”. Tego dnia Pałac Kultury i Nauki zamienił się w miejsce pełne atrakcji, niespodzianek i konkursów dla wszystkich zgromadzonych Gości, którzy mieli możliwość zrobienia zakupów świątecznych oraz mogli ciekawie spędzić czas z dziećmi.

              Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności kupowanie prezentów często skłania do refleksji nad sytuacją materialną najbardziej potrzebujących osób. Wszystkie dzieci marzą, aby znaleźć pod choinką nowe gry i zabawki, jednak niestety nie wszystkie będą miały taką możliwość. Dlatego podczas wydarzenia „Warszawa wita Święta”, które odbyło się 10 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki zorganizowaliśmy wyjątkową akcję charytatywną „Świąteczna Paka”. Wszystkie zebrane produkty- puzzle, gry, zabawki i wiele innych zostaną przeznaczone na gwiazdkowe prezenty dla najbardziej potrzebujących dzieci.

               Dziękujemy Wam za tak liczne wsparcie, zebraliśmy mnóstwo prezentów! Wasze wsparcie motywuje nas do dalszego działania i kolejnych akcji. Bądźcie z nami!  Dziękujemy również Partnerom wydarzenia- firmie Alexander oraz Dante za włączenie się w tą akcję.

plakat-swiateczna_paka-_sercepaka1paka2wws1dzieci1dzieci