Dzieci, ogromna radość, ale także wielkie wyzwanie i obowiązek.

Grudzień 4, 2017 12:38 pm

Kiedy dzieci pojawiają się na świecie, rodziców ogarnia duma i radość. Szybko jednak zauważają, że wydatki związane z nowym członkiem rodziny są znaczące. Zaczynają zastawiać się jak zapewnić swojemu małemu SKARBOWI dobrą przyszłość, i oczywiście jak to wszystko sfinansować.

Już kilkuletnie dzieci uczą się tańczyć, jeździć konno, malować, grać w tenisa, czy też ćwiczą sztuki walki. Rodzice w trosce o przyszłość zapisują swoje pociechy na lekcje języków obcych, programowania, rozwijania talentów. Takie zajęcia to inwestycja w rozwój dzieci, ale też  comiesięczny wydatek …

Im dziecko jest starsze, tym wydatki stają się większe. Rodzice nastolatków myśląco ich studiach, starcie w dorosłe życie, również  chcieliby, aby ich dzieci weszły w dorosłość dobrze przygotowane.

Jak widać, na każdym etapie życia dzieci, oprócz miłości i troski rodziców potrzebne są… pieniądze.

Dlatego warto zadbać o oszczędności dla swoich pociech i uczyć je od najmłodszych lat oszczędzania i zarządzania finansami.  Bank Pekao S.A. ułatwia rodzicom to zadanie oferując od 1 dnia życia dziecka rachunek oszczędnościowy Mój Skarb, a 13-latkom Eurokonto Kieszonkowe.

Mój Skarb to  rachunek oszczędnościowy dziecka . W jego imieniu umowę zawiera rodzic posiadający rachunek oszczędnościowy w Banku Pekao S.A. Konto można  otworzyć , kiedy tylko dziecko przyjdzie na świat, a pieniądze  oszczędzać do ukończenia przez nie 18 lat. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, nie ma też opłat za wypłaty z rachunku. Do 30.12.2017 r. Bank prowadzi promocję, w ramach której przez pierwsze  150 dni środki gromadzone na rachunku są oprocentowane w wysokości 2% w skali roku.  Po okresie promocyjnym oprocentowanie rachunku wynosi 1,5 % w skali roku. Wpłaty na rachunek mogą być dokonywane w dowolnej wysokości gotówką lub przelewem. Rachunek Mój Skarb to produkt zachęcający dziecko do uczenia się oszczędzania i  systematyczności. Nawet niewielkie kwoty wpłacane systematycznie przez małego człowieka, po kilku latach urosną i pozwolą na realizację planów. Zgromadzone środki można przekazywać przelewem, bez utraty naliczonych odsetek, na dowolny rachunek bankowy wskazany zarówno przez rodzica, jak i dziecko, które ukończyło 13 lat (dla którego rodzic otworzył ten rachunek). Miesięczny limit wypłat z konta jest – generalnie co do zasady – równy kwocie zwykłego zarządu, stanowiącej przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku (to wartość publikowana każdego miesiąca przez GUS). Przed ukończeniem 13. rż. posiadacz nie może samodzielnie dokonywać wypłat. Rachunek można otworzyć w serwisie internetowym Pekao24 oraz w każdym oddziale Banku Pekao S.A. Rachunek może być również prowadzony dla Posiadaczy Eurokonta Kieszonkowego – jednego z kont oferowanych przez Bank Pekao dla młodzieży od 13. do 18. rż. Konto jest bezpłatne, a dzięki karcie do rachunku, można liczyć na zniżki do 30% u Partnerów Programu Galeria Rabatów.

Bank Pekao S.A.